Inspiratie-fietstocht langs klimaatbestendige tuinen

Foto © Anneke Beemer
Datum:

11 oktober 13:30 tot 16:00

Locatie:
De wijk De Berg
Adres:
Het start adres wordt na aanmelding doorgegeven
Kosten:
Gratis, aanmelden noodzakelijk

Inspiratie-fietstocht door de wijken De Berg en Leusderkwartier

Doe inspiratie op voor je eigen tuin tijdens deze fietstocht langs diverse klimaatslimme tuinen in de wijken de Berg en het Leusderkwartier. We gaan op fietsexcursie met de tuinprofessionals Anneke Beemer en Tineke Menalda.

Wat ga je zien?

In deze tuinen zijn verschillende maatregelen toegepast die betrekking hebben op opvang en infiltratie van regenwater. Anneke en Tineke vertellen, en laten zien, welke maatregelen dat zijn. De eerste tuin betreft een recent aangelegde tuin met wadi. We doen een bezichtiging en theepauze bij de nieuwste 'voorbeeldtuin' aan de Stephensonstraat (met dank aan Hans en Wilma!). We zullen eindigen bij Huis Miereveld waar, als er nog tijd is, we ook de tuin zullen bekijken. Tijdens de fietstocht ook aandacht voor onderwerpen als waterdoorlatende bestrating, hergebruik van materialen, biodiversiteit, etc.

We willen laten zien dat het over het algemeen vrij makkelijk is om je tuin klimaatvriendelijker in te richten, en willen vertellen over de winst die dit oplevert voor het klimaat, de natuur... en voor onszelf! Want deze tuinen hebben een hoge belevingswaarde, geven verkoeling én gratis water in droge tijden!

De fietsmiddag duurt ca. 2,5 uur. Zorg voor een goede fiets waarmee je wel een klimmetje kunt maken! We gaan uit van een groepsgrootte van maximaal 12 mensen.

Programma

  • 13.20 uur: Verzamelen op het adres dat je doorgestuurd krijgt na aanmelding. Ergens in de wijk De Berg.
  • 13.30 uur: Start van de fietstocht
  • Tuinen: We bezoeken tuinen met onder andere een wadi, ingegraven regentank, regentonnen, hergebruikt materiaal en een biodiverse beplanting.
  • Informatie: Tijdens de tocht vertellen Tineke en Anneke over de toegepaste maatregelen en de voordelen van een klimaatvriendelijke tuin.
  • 16.00 uur: Einde fietstocht (Huis Miereveld).

Let op! De fietstocht eindigt op een andere locatie dan het startpunt, vanaf het eindpunt dient u zelf weer uw weg naar huis te fietsen.

Extra informatie

Onderweg is er toiletgelegenheid. Neem zelf wat te drinken mee. In geval van erg slecht weer kan het zijn dat we de activiteit annuleren of verzetten naar een andere datum. Je wordt daarvan uiterlijk de avond ervoor geïnformeerd.

Fiets je mee?

Geef je op via dit inschrijfformulier.

Home Agenda Inspiratie-fietstocht langs klimaatbestendige tuinen